L10K
Deutsch English Français Česky Nederlands

30th International Runners Decathlon 2013
− Trutnov −
Results

Age groups   Name Team 60 m 100 m 200 m 400 m 800 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m Sum

Men results (Total scoring)

Rank No. Name AG N Team 60 m 1500 m 400 m 100 m 3000 m 800 m 200 m 5000 m 1000 m 10000 m Sum
1st 1 Häusler, Thomas M20 D SV Hermsdorf 7.91
739
4:12.11
778
55.06
748
12.70
738
9:05.98
803
2:02.69
768
26.32
693
15:54.34
790
2:38.45
802
33:24.00
806

7665
2nd 7 Heinemann, Frank M30 D Saalfelder LV 7.82
758
4:22.94
711
53.91
782
12.41
775
9:49.77
680
2:05.56
732
24.93
779
17:15.34
661
2:43.88
748
36:55.36
647

7273
3rd 66 Cozl, Jakub MJ CZ Lokomotiva Trutnov 7.63
797
4:29.53
672
53.33
799
11.77
859
9:47.11
688
2:12.22
650
24.04
837
17:30.40
638
2:55.27
642
37:17.22
632

7214
4th 75 Woth, Michael M30 D LG Stadtwerke München 8.95
546
4:17.24
746
56.79
699
13.19
678
9:20.80
760
2:05.23
736
26.64
674
16:08.24
767
2:45.62
731
33:39.20
794

7131
5th 19 Slovák, Dalibor M20 CZ Kerteam 7.91
739
4:35.02
640
55.49
736
12.38
779
9:46.27
690
2:11.22
662
25.24
760
17:09.13
670
2:50.29
687
36:44.07
655

7018
6th 47 Stettner, Ronald M20 D SV Hermsdorf 8.10
702
4:31.19
662
56.15
717
12.79
727
9:57.81
659
2:07.41
708
26.26
697
17:25.72
645
2:48.50
704
36:46.26
654

6875
7th 30 Vodička, Oldřich M35 CZ Hvězda SKP Pardubice 8.61
606
4:20.59
725
59.23
633
13.45
647
9:30.68
733
2:08.74
692
26.95
656
16:53.63
694
2:47.28
716
35:15.84
720

6822
8th 76 Daněk, Michal MJ CZ Lokomotiva Trutnov 7.94
733
4:31.14
663
54.96
751
12.37
780
10:14.08
617
2:09.42
684
24.88
782
18:11.28
578
2:51.83
673
39:33.74
540

6801
9th 5 Häusler, Daniel M20 D SV Hermsdorf 8.15
692
4:37.10
628
57.77
672
12.87
717
10:11.38
624
2:14.89
618
25.99
713
17:41.54
621
2:54.02
653
37:41.39
615

6553
10th 39 Fischer, Julian MJ D SV Sömmerda e.V. 8.28
667
4:43.98
590
57.83
670
12.94
708
10:10.23
627
2:18.22
580
26.43
687
17:18.02
657
2:58.92
610
37:28.33
624

6420
11th 67 Hurdálek, Robert M35 CZ Lokomotiva Trutnov 9.23
498
4:34.69
642
1:00.04
611
13.58
632
9:49.64
681
2:17.74
586
27.73
611
17:05.96
675
2:57.30
624
34:54.57
736

6296
12th 16 Van Loon, Joni M20 NL Holland 7.86
749
4:52.43
545
58.49
653
12.55
757
10:16.51
611
2:27.31
483
25.25
759
18:31.39
550
3:05.93
550
37:40.38
616

6273
13th 49 Riege, Dennis M20 D Potsdamer Laufclub 8.20
682
4:43.01
595
58.42
654
13.06
694
10:27.77
583
2:15.40
613
26.48
684
18:02.12
591
2:54.91
645
40:51.14
491

6232
14th 57 Schreiber, Sven M30 D LG Stadtwerke München 8.22
679
4:19.30
733
55.94
723
12.92
711
9:35.27
720
2:06.17
724
26.22
699
17:55.53
601
2:58.33
615

6205
15th 12 Kaše, Jan M35 CZ Lokomotiva Trutnov 8.64
600
4:34.73
642
1:00.13
609
13.89
597
10:14.54
616
2:17.15
593
27.99
596
18:12.44
577
2:56.82
628
38:12.83
593

6051
16th 61 Tancibudek, Jan M20 CZ Lokomotiva Trutnov 8.13
696
4:58.51
513
57.76
672
12.91
712
10:47.07
536
2:17.17
592
25.90
719
19:05.64
503
3:01.23
590
40:31.77
503

6036
17th 85 Pour, Jiří M40 CZ TJ Sokol Jaroměř 7.98
725
4:58.53
513
57.56
678
12.74
733
10:44.22
542
2:20.63
554
25.56
740
19:43.86
454
2:57.91
618
41:22.88
471

6028
18th 34 Lehner, Robert M40 A Union Pottenstein 8.29
665
4:44.37
588
58.78
645
13.24
672
10:45.80
539
2:20.71
553
26.74
668
19:11.27
496
3:03.14
573
40:03.09
521

5920
19th 84 Holubec, Luboš M45 CZ Lokomotiva Trutnov 8.91
553
4:47.07
573
1:01.28
580
14.05
579
10:23.36
593
2:19.07
571
28.25
582
18:08.56
582
3:00.91
592
38:46.30
571

5776
20th 41 Greiner, Daniel M20 D SV Sömmerda e.V. 8.82
568
4:47.02
573
1:02.80
542
14.17
566
10:21.40
598
2:22.31
535
27.89
602
18:06.99
584
3:02.21
581
38:28.96
583

5732
21st 63 Červený, Jakub MJ CZ Lokomotiva Trutnov 8.25
673
5:03.14
490
1:02.21
556
12.77
729
10:58.38
509
2:24.03
517
26.54
680
19:21.31
483
3:09.24
523
41:37.24
463

5623
22nd 69 Šesták, Stanislav M45 SK AKADEMIK TU Košice 7.62
799
5:13.88
437
56.47
708
12.15
808
11:50.92
395
2:22.95
528
24.75
791
21:32.99
327
3:06.79
543
47:05.72
286

5622
23rd 70 Podjukl, Zdeněk MJ CZ SK Hranice 7.90
741
5:16.84
423
1:00.12
609
12.69
739
11:17.09
467
2:20.41
556
25.91
718
19:58.07
436
3:11.20
507
44:05.30
378

5574
24th 71 Podjukl, Vojtěch MJ CZ SK Hranice 9.28
490
5:01.52
498
1:03.04
536
13.90
596
10:35.95
562
2:21.35
546
28.03
594
18:09.93
580
3:04.02
566
38:48.43
570

5538
25th 20 Verdier, André M45 F Athlé Tarn Passion 8.83
566
4:52.74
543
1:00.64
596
13.79
608
10:43.94
543
2:19.56
565
27.77
609
19:21.34
483
3:05.81
551
41:51.68
454

5518
26th 83 Brynda, Petr M20 CZ Kerteam 8.57
613
4:58.60
512
1:01.61
571
13.61
629
10:57.91
510
2:19.62
565
27.92
600
19:05.92
503
3:10.64
511
41:49.92
455

5469
27th 45 Weickert, Jens M35 D LSV Niesky 8.99
539
4:49.22
562
1:02.02
561
14.49
531
10:45.65
539
2:20.00
561
29.32
525
18:51.36
523
3:07.82
534
38:55.37
565

5440
28th 40 Müller, Sven M35 D DJK Rheinkraft Neuss 8.04
714
5:21.02
404
1:00.64
596
12.56
756
11:22.76
454
2:30.27
453
25.77
727
20:36.55
390
3:20.38
436
43:05.00
411

5341
29th 37 Jaeger, Frank M45 D SV Sömmerda e.V. 8.88
558
5:01.46
498
1:04.68
497
14.03
581
10:43.56
544
2:28.03
475
29.15
534
18:24.50
560
3:10.90
509
39:22.60
547

5303
30th 65 Horák, Jiří M55 CZ Lokomotiva Trutnov 8.67
595
4:56.30
524
1:03.39
527
13.89
597
10:45.88
538
2:25.09
506
29.48
516
19:15.95
490
3:11.22
507
41:32.64
465

5265
31st 50 Bonin, Guillaume M45 F Athlé Tarn Passion 8.73
584
5:04.58
482
1:03.36
528
13.99
586
11:16.47
468
2:29.55
460
28.23
583
19:40.25
458
3:13.03
492
40:32.49
502

5143
32nd 35 Barner, Julian MJ D Potsdamer Laufclub 8.51
624
5:18.78
414
1:01.66
570
13.24
672
11:33.76
430
2:28.63
469
27.27
637
20:16.52
414
3:19.06
446
43:27.93
399

5075
33rd 38 Röthig, André M35 D SV Sömmerda e.V. 8.51
624
5:08.24
464
1:03.06
535
13.78
609
11:34.54
429
2:23.29
525
28.75
555
20:24.46
404
3:11.67
503
43:19.55
403

5051
34th 52 Šmíd, Michal M20 CZ Lokomotiva Trutnov 7.45
835
5:27.99
373
56.35
711
11.98
831
12:55.48
274
2:28.72
468
24.63
798
24:53.31
147
3:21.65
427
53:02.32
143

5007
35th 8 Karlík, Michal M45 CZ Lokomotiva Trutnov 9.25
495
5:23.95
391
1:08.03
421
14.60
520
11:22.45
455
2:30.36
452
29.31
525
19:40.26
458
3:10.75
511
40:00.69
522

4750
36th 79 Rochau, Lothar M60 D LAV Halensia 9.22
500
5:09.04
460
1:04.79
494
14.78
501
11:23.60
452
2:35.53
402
29.42
519
19:31.16
470
3:25.37
400
40:08.66
517

4715
37th 13 Krejzl, Henrich M45 CZ BK SAK Ložiska Karviná 9.09
522
5:23.20
394
1:07.03
443
14.36
545
11:32.01
434
2:38.32
376
29.43
519
20:08.19
424
3:20.96
432
42:07.67
445

4534
38th 44 Giorgi, Jean-Jacques M55 F Athlé Tarn Passion 9.37
476
5:27.51
375
1:05.29
482
13.93
592
12:03.96
368
2:33.20
424
28.98
543
21:03.54
359
3:24.10
409
44:26.93
366

4394
39th 10 Toman, Václav M40 CZ Sokol Hradec Králové 8.09
704
5:43.49
309
1:00.56
598
12.77
729
13:08.86
252
2:38.75
372
25.94
716
24:36.16
160
3:33.30
346
53:03.65
142

4328
40th 32 Fritsche, Andreas M50 D Saalfelder LV 9.22
500
5:13.48
439
1:06.87
446
15.15
464
11:50.64
395
2:34.40
413
30.54
463
20:01.41
432
3:24.78
404
45:05.61
346

4302
41st 31 Liščák, Pavel M45 SK AK Spartak Dubnica n/Váhom 7.83
756
5:57.13
257
1:01.01
586
12.23
798
13:12.77
245
2:44.27
324
25.60
737
24:15.84
175
3:48.30
254
53:52.29
126

4258
42nd 17 Poutrain, David M40 F Athlé Tarn Passion 8.88
558
5:07.56
468
1:07.21
439
15.84
398
12:09.12
358
2:45.41
315
31.13
434
20:23.85
405
3:19.50
443
44:42.14
358

4176
43rd 22 Balmer, Sven M50 D Potsdamer Laufclub 9.05
529
5:29.36
367
1:08.07
420
14.75
504
12:04.78
367
2:39.73
364
30.15
482
21:17.17
344
3:32.87
349
45:20.78
338

4064
44th 53 König, Ralph M45 D Bergischer Hammer 9.23
498
5:11.50
449
1:09.05
399
15.11
468
11:54.39
388
2:39.71
364
31.34
424
21:49.83
309
3:26.82
390
45:42.11
327

4016
45th 3 Dubec, Daniel M45 F Athlé Tarn Passion 9.04
530
5:31.01
360
1:06.25
460
14.79
500
12:38.63
303
2:44.36
324
30.94
443
21:44.89
314
3:21.81
426
46:16.19
310

3970
46th 56 Mayer-Gebhart, Franz M55 D LG Stadtwerke München 9.79
411
5:26.75
379
1:10.00
379
15.47
433
11:47.08
403
2:42.75
337
31.55
415
20:47.04
378
3:35.77
330
43:21.80
402

3867
47th 23 Carl, Thomas M50 D LSV Pirna 9.27
492
5:41.46
317
1:10.02
379
15.10
469
12:29.79
319
2:46.51
306
30.92
444
21:11.78
350
3:34.84
336
44:24.58
368

3780
48th 9 Warmuth, Uwe M40 D Bautzener LV Rot-Weiß 90 9.65
432
5:46.94
295
1:06.05
465
14.30
552
13:13.52
244
2:43.27
333
29.56
512
22:55.07
245
3:51.24
238
48:09.28
257

3573
49th 25 Petrick, Carsten M55 D LSV Niesky 9.01
535
5:30.28
363
1:07.85
425
14.97
482
12:42.26
297
2:48.79
287
31.29
427
23:20.10
222
3:42.71
287
49:08.89
231

3556
50th 33 König, Rudolf M60 D Saalfelder LV 8.24
675
6:30.86
149
1:03.69
520
12.97
705
16:06.35
45
2:54.54
244
26.61
676
27:48.51
48
3:58.48
200
1:02:27.30
16

3278
51st 81 Osladil, Václav M50 CZ Trutnov 10.20
352
5:50.98
280
1:14.22
298
15.49
431
12:32.79
314
2:53.01
255
32.45
374
21:54.11
304
3:50.08
244
46:41.77
298

3150
52nd 54 Leutert, Dieter M50 D Slow Runner DieLeu Berlin 9.21
502
6:18.04
187
1:11.58
348
14.87
492
14:16.57
153
2:55.52
237
30.54
463
25:24.35
126
3:59.37
196
54:17.03
119

2823
53rd 58 Gamel, Maurice M55 F Athlé Tarn Passion 10.46
317
6:06.70
223
1:16.37
260
15.67
414
13:23.59
228
2:58.98
212
31.58
413
23:01.08
239
3:55.30
216
50:06.96
207

2729
54th 2 Binter, Karel M60 CZ Lokomotiva Trutnov 10.64
293
5:55.22
264
1:20.26
198
17.20
283
12:55.90
273
3:04.11
179
35.69
244
22:53.54
246
4:02.03
183
49:25.58
224

2387
55th 51 Čalovka, Vasil M60 CZ Lokomotiva Trutnov 9.26
494
6:33.61
142
1:18.55
224
15.23
456
14:41.15
124
3:11.41
136
32.83
357
25:58.15
104
4:25.90
86
54:47.10
110

2233
56th 18 Warmuth, Walter M65 D LG Nadine & Walter 11.06
243
6:19.39
182
1:20.22
199
18.28
206
13:46.46
194
3:05.27
172
37.29
191
23:21.51
221
4:07.10
159
48:47.02
240

2007
57th 29 Dvořák, Ladislav M65 CZ TJ Liaz Jablonec 10.09
367
6:29.83
152
1:20.20
199
16.38
350
14:15.18
155
3:13.55
125
34.31
296
25:15.31
132
4:16.06
122
56:31.06
81

1979
58th 62 Alaux, Christian M55 F Athlé Tarn Passion 10.56
304
6:15.86
193
1:19.84
204
17.10
291
13:23.64
228
3:02.76
187
38.57
152

1559
59th 4 Linzbichler, Helmut M70 A Kapfenberger SV ECE 10.25
345
7:21.18
42
1:32.69
56
17.17
285
15:55.12
53
3:46.71
11
36.46
218
27:06.05
67
4:45.11
34
55:20.76
100

1211
60th 78 Merta, Jaroslav M75 CZ ISCAREX Česká Třebová 15.28
1
8:23.10
1
1:44.66
1
22.64
18
17:16.30
10
3:58.12
1
44.46
31
29:14.48
19
4:58.40
12
1:07:14.50
1

95
61st 87 Hohmann, Leo M80 D ESV Lok Potsdam 14.18
16
8:22.68
1
1:51.74
1
23.38
6
17:42.43
3
4:04.75
1
49.47
1
28:41.11
29
5:19.71
1
1:02:02.05
19

78
62nd 86 Soukup, Jiří M85 CZ TJ LIGA 100 Hradec Králové 14.95
1
13:17.46
1
2:50.95
1
26.75
1
26:21.68
1
6:32.50
1
1:04.44
1
42:16.88
1
7:35.35
1
1:25:31.22
1

10
Starts in separate disciplines
301st 77 Štogl, Karel M40 CZ Stodůlky Praha 8.51
624
5:57.49
255
1:04.83
493
13.43
650
13:37.90
207

2229
302nd 11 Jindra, Petr M40 CZ Lokomotiva Trutnov 8.43
639
4:49.70
559
1:14.49
293

1491
303rd 155 Riege, Daniel M20 D Potsdamer Laufclub 4:34.14
645
17:23.99
648

1293
304th 153 Hecke, Tom MJ D Potsdamer Laufclub 1:08.47
412
11:56.54
383
30.40
470

1265
305th 6 Häusler, Andreas M50 D SV Hermsdorf 9.87
399
5:38.61
328
1:13.92
303
29.52
1

1031
306th 59 Holubec, Petr M45 CZ Lokomotiva Trutnov 7.95
731

731
307th 60 Rymarowicz, Peter M55 D LC RON-HILL Berlin 6:20.30
180
13:43.71
198

378
308th 82 Zaubitzer, Uwe M45 D TSV Neustadt 10.52
309

309
309th 68 Šteinc, Ludvík M70 CZ AC Vrchlabí 12.03
144
6:38.77
128
1:38.63
19

291
    Last change on 11 Dec 2018   [top of page]   [Homepage]   [Imprint]   [2019]   [2018]     All data without guarantee.      © 2002-2018 Uwe Warmuth >>> www.runners-decathlon.eu
top of page